امنیت غذایی در مواقع اضطراری

- Advertisement -

 

بلایای طبیعی امنیت غذایی را تهدید می کنند.

 

وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) و خدمات ایمنی و بازرسی مواد غذایی (FSIS) اطلاعاتی را برای کمک به کاهش تلفات غذایی و به حداقل رساندن خطر ابتلا به بیماری های غذایی فراهم کرده است که در ادامه به آن می پردازیم.

 

 

مجله ی خبری یونکس

 1. برای آمادگی درمواقع اضطراری، دماسنج ها را در داخل یخچال و فریزر نگهداری کنید تا بتوانید ایمنی مواد غذایی را در هنگام قطع بودن برق ارزیابی کنید.
 2. دما درون یخچال نباید بیش از ۴۰ درجه فارنهایت و در فریزر بیش از ۰ درجه فارنهایت باشد. غذا ها را در قفسه ها نگهداری کنید، که به این شکل کمتر احتمال این وجود دارد که آلوده شوند.
 3. ژنراتورها را همیشه آماده نگه دارید تا در هنگام قطع برق بتوانید از آنها استفاده کنید.
 4. در فریزر غذا ها را کنار یکدیگر قرار دهید. این کار کمک می کند تا در هنگام قطع برق مدت زمان بیشتر خنک بمانند.
 5. اجازه دهید تا مواد غذایی مانند شیر، گوشت و گوشت مرغ به طور کامل یخ بزنند تا در زمان قطع جریان برق، این مواد در دمای خنک و مناسب، برای مدت بیشتری قرار بگیرند.
 6. یخ و ژل را در فریزر برای استفاده در یخچال ها و کولرها ذخیره کنید.
 7. از بسته بودن در یخچال و فریزر در زمان قطع برق اطمینان حاصل کنید.
 8. یک فریزر دمای خود را در صورت پر بودن ۲ روز و در صورت نیمه پر بودن ۱ روز میتواند حفظ دارد.
 9. یخچال و فریزر با درب بسته می تواند غذا را برای مدت زمان چهار ساعت نگه دارد.
 10. در صورت قطع شدن برق بیش از ۴ ساعت و در دسترس نبودن ژنراتور از قالبهای یخ آماده برای خنک نگه داشتن یخچال استفاده نمایید.
 11. بعد از مواقع اضطراری ، دمای مواد غذایی را برای اطمینان از سالم  و ایمن بودن آنها بررسی کنید.
 12. غذا ها میتوانند در فریزری که دمای آن کمتر از ۴۰ درجه فاز نهایت است سالم بمانند.
 13. هرگز مواد غذایی را که بیش از ۲ ساعت در یخچال و یا فریزر و آن هم در دمای بیش از ۴۰ درجه فازنهایت نگهداری شدند را برای مطمئن شدن از سالامت آن نچشید و در صورت شک داشتن، آن ماده غذایی را بیرون بیندازید.
 14. از آب گرم صابونی برای شستن ظروف سرامیکی، ماهی تابه های فلزی و ظروف دیگری که در معرض آب سیلاب قرار گرفته اند استفاده کنید و برای پاکسازی می توانید آنها را در درون آب تمیز بجوشانید.

همیشه برای سیلاب، گردباد، طوفان و سایر بلایای طبیعی آماده باشید و به کارکنان خود نحوه صحیح نگه داری مواد غذایی و استفاده از ژنراتورها را در مواقع اضطراری آموزش بدهید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − دو =